Možnosti zástavy u půjčky

Rozhodli jste se, že budete čerpat půjčku se zástavou? A znáte možnosti svého ručení? Půjčky se zástavou jsou velmi oblíbené, jelikož žadatelům umožní získat více finančních prostředků za velmi výhodných podmínek. Poskytnutá zástava většinou také sníží úrokovou sazbu, jelikož část rizika z vaší osoby přenese na váš majetek. Pokud jste si jisti, že budete půjčku řádně splácet, nic vám nebrání v tom ji využít. V některých případech se navíc bez zástavy ani neobejdete.

Zástava bytu, domu nebo pozemku

Nejběžnější je jako zástavu půjčky použít nemovitost. Je jedno, zda se jedná o byt nebo rodinný domek. Banky běžně přijímají také pozemky, na kterých se plánuje výstavba. Pokud si sjednáváte půjčku pro své podnikání, můžete ručit i nemovitostí v obchodním majetku společnosti. Čím hodnotnější nemovitost bance či finanční společnosti nabídnete, na tím lepší podmínky můžete dosáhnout. Nejenže získáte více peněz, ale také budete mít šanci sáhnout i na lepší úročení a do budoucna tak výrazně ušetřit. Bez zástavy nemovitosti se neobejde účelový hypoteční úvěr, při kterém se tyto peníze do nemovitosti investují (může se jednat i o jinou nemovitost).

Zástava automobilu

Dnes jsou běžné i takzvané půjčky za auto. Automobil, který je předmětem zástavy, i dále běžně používáte. Čím novější model s vyšší hodnotou nabídnete, tím pro vás samozřejmě lépe. Můžete se tak běžně dostat až na zajištění v hodnotě několik stovek tisíc korun. K provedení zástavy je potřeba předložit několik podkladů, stejně jako u nemovitosti. Pokud chcete žádat o půjčku se zástavou, dobře se podívejte nebo si ověřte, že i tuto možnost vám vybraná společnost nabízí.

Zástava dalších movitých věcí

V neposlední řadě můžete zastavit svou elektroniku, nábytek, různou domácí techniku, šperky a další předměty, které vlastníte. Zde už je však nutné počítat s nižší cenou. Je tedy možné, že vám pro získání výhodnějších podmínek nepomohou. Myslete také na to, že pokud nebudete řádně splácet, toto bude váš první majetek, o který přijdete.