Půjčky se zajištěním

Chcete investovat do koupi nebo výstavby nemovitosti? Rádi byste získali půjčku ve výši několik stovek tisíc až milionů korun? Pak budete pravděpodobně muset použít zástavu nemovitosti. Pokud chcete půjčku řešit jako hypoteční úvěr, zastavte nemovitost, kterou budete tímto krokem financovat. Jestliže peníze nechcete použít na koupi stavby či pozemku, můžete zastavit jakoukoliv jinou nemovitost - třeba i tu, kterou již vlastníte.

Možnosti zajištění půjčky

Zástava nemovitosti není jediným způsobem, kterým si můžete svou půjčku zajistit. Přichází v úvahu také její zajištění směnkou, movitým majetkem nebo třetí osobou. Především směnky jsou dnes hojně rozšířené. I na směnku můžete získat poměrně vysokou finanční částku. Zajištění nemovitostí je ale spolehlivější a pomůže vám propracovat se k mnohem výhodnější úrokové sazbě, než jaká je třeba u mikropůjčky nebo u běžného spotřebitelského úvěru.

Výhody půjčky se zástavou

Půjčka se zástavou se vám v mnoha ohledech vyplatí. Nehledě na to, že zastavením vlastního majetku ani příliš mnoho neriskujete. Pokud byste jakoukoliv půjčku přestali splácet a dostali se do exekuce, rovněž by vám hrozilo jeho zabavení. Kromě výhodné úrokové sazby zde získáte i mnoho finančních prostředků. Běžně se poskytuje třeba i 80 % hodnoty zastavované částky. Můžeme zde tedy hovořit o milionech korun. Půjčku se zástavou můžete získat s doložením i bez doložení svých příjmů. V prvním případě samozřejmě dosáhnete na vyšší částku.

Účelová nebo neúčelová půjčka

V případě účelové půjčky přesně definujete, na co prostředky použijete. Ve druhém případě je můžete použít na cokoliv - této formě půjčky se zajištěním se přezdívá také americká hypotéka. Obě půjčky nebankovního charakteru vyřídíte rychle. Částečně máte možnost provést svou žádost online, zbývající nezbytnosti vyřešíte poštou nebo na osobní schůzce.